Sprzęt elektroniczny w domu najczęściej obejmuje drogie telewizory, nowoczesne laptopy czy aparaty fotograficzne. Warto zastanowić się nad jego ubezpieczeniem na wypadek kradzieży lub niespodziewanego uszkodzenia. Do wyboru masz kilka opcji, np. dodatek do polisy mieszkaniowej lub zakup ochrony sprzętu w sklepie. Dowiedz się, które z nich są najbardziej opłacalne i dopasuj je do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie mieszkania wraz ze sprzętem elektronicznym

Najprostszą metodą na ochronę sprzętu elektronicznego jest uwzględnienie go w polisie mieszkaniowej. Oznacza to, że podczas podpisywania umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, możesz zadbać nie tylko o ochronę stałych elementów takich jak meble w zabudowie, okna, drzwi czy armatura łazienkowa, ale także o drogocenne urządzenia. Każdy wolnostojący element wyposażenia Twojego domu jest przecież prostym przedmiotem do wyniesienia przez złodziei podczas kradzieży. Chodzi tu przede wszystkim o konsolę, laptopy, czytniki e-booków czy aparaty fotograficzne. W skład ubezpieczenia może wchodzić także sprzęt turystyczny i sportowy, który często kosztuje bardzo dużo. Podstawowy zakres ochrony obejmuje kradzież, a także uszkodzenia wskutek zdarzeń losowych, takich jak pożar czy zalanie.

Zanim podpiszesz umowę…

Przede wszystkim, zastanów się, które sprzęty RTV i AGD chciałbyś objąć ochroną. Zrób listę przedmiotów, a także zapisz wartość wyposażenia, aby w prosty sposób podsumować, ile tak naprawdę możesz stracić podczas kradzieży czy zdarzeń losowych. W łatwy sposób uzyskasz także sumę niezbędną do podpisywania umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jak ubezpieczyć mieszkanie wraz ze sprzętem elektronicznym?

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas podczas wyboru najlepszej oferty, skorzystaj z internetowych kalkulatorów ubezpieczeń. Wystarczy, że podasz podstawowe dane na temat Twojego mieszkania lub domu, a także wartość nieruchomości oraz elementów stałych, w których skład właśnie wchodzi sprzęt elektroniczny. To szybka i komfortowa metoda, dzięki której uzyskasz informacje na temat ceny składki oraz zakresu polisy. Wszystko to w odniesieniu do wielu towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego będziesz mógł wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Formalności załatwisz przez Internet i będziesz mógł cieszyć się z ochrony swoich drogocennych urządzeń. Pamiętaj, aby zapoznać się z warunkami umowy, aby wiedzieć, w jakich sytuacjach możesz liczyć na pełne wsparcie finansowe.

Nowy sprzęt elektroniczny w domu – jak go ubezpieczyć?

Planujesz zakup nowego telewizora lub wielofunkcyjnego robota kuchennego? W sklepach z wyposażeniem do domu pracownicy często proponują przedłużoną gwarancję. Ceny są zróżnicowane, ponieważ mogą wynosić 10% wartości sprzętu elektronicznego lub nawet 1/3 całej kwoty. Warto jednak ją dokładnie przemyśleć i przeczytać warunki umowy. Przykładowo, zakres przedłużonej gwarancji na laptopa może nie obejmować kradzieży, a wyłącznie wymianę lub naprawę podczas awarii. Jeśli dostaniesz konkretną propozycję, porównaj ją z zakresem ochrony sprzętu elektronicznego w polisie mieszkaniowej i wybierz korzystniejszą opcję.


Porównaj oferty ubezpieczenia mieszkania i sprzętu – zrób kalkulację online.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *