Na rodzicach nie spoczywa obowiązek zakupu ubezpieczenia szkolnego dla swoich dzieci, jednak w wielu przypadkach warto to zrobić, ponieważ w szkole dużo się dzieje i nigdy nie da się przewidzieć, co się dziecku może przytrafić. Na szczęście rodzice mają pełną swobodę wyboru, ponieważ nie zawsze opłaca się płacić składki na ubezpieczenie NNW w szkole. Możesz skorzystać z kilku dostępnych alternatyw.

Na co się zdecydować?

Zwykle na pierwszym zebraniu z rodzicami, nauczyciele proponują wykupienie ubezpieczenia NNW dla uczniów za pośrednictwem szkoły. Każdy rodzic powinien jednak pamiętać, że nie jest to konieczne i do niczego nie można być przymuszonym. Decyzja w tym zakresie podejmowana jest indywidualnie, nauczyciele nie mają na nią żadnego wpływu.

Oczywiście posiadając ubezpieczenie NNW, rodzice ubezpieczają się finansowo na wypadek negatywnych skutków wypadków u swojego dziecka. W konkretnych okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie, które nie zawsze jest wysokie. Dodatkowe środki będą jednak pomocne w trakcie ewentualnej rehabilitacji Twojej pociechy czy w razie konieczności zakupu kosztownych leków. Ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji w szkole, na podwórku czy w czasie wakacji jest bardzo duże, dlatego warto posiadać ubezpieczenie NNW ucznia.

NNW ucznia tylko w szkole?

Co ciekawe, jako rodzice masz możliwość wykupienia indywidualnego ubezpieczenia dla Twojego dziecka poza szkołą. Warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli warunki ubezpieczenia w szkole Ci nie odpowiadają lub spóźniłeś się z terminem deklaracji. Weź pod uwagę wysokość składki, aby wybrać ofertę korzystniejszą finansowo; w szkole nie musi wcale być najtaniej! Ubezpieczycieli jest obecnie bardzo dużo, dlatego wybór zawsze będzie szeroki. Jeśli dziecko nie ma ubezpieczenia rodzice mogą być narażeni na dodatkowe wydatki, szczególnie, gdy dojdzie do poważnego wypadku.

Dokładnie przemyśl działanie

Rodzice powinni dobrze się zastanowić, aby wybrać jak najlepszą ofertę dla swojego dziecka. Oczywiście szkoły dbają o swoje interesy, ale nie lekceważą również interesów rodziców. W związku z tym najczęściej wybierane są oferty ubezpieczycieli, którzy zapewniają szkołom dosyć atrakcyjne składki za ubezpieczenie NNW dla uczniów. To świetna informacja dla rodziców, ponieważ nie trzeba wtedy płacić wysokich składek, a dziecko jest pod ochroną w razie różnych przykrych sytuacji.

Cena składki ma jednak wpływ na wysokość odszkodowania. Jeśli składka nie jest zbyt wysoka, może się okazać, że uzyskane odszkodowanie będzie zbyt niską rekompensatą za trwały uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Warto rozważyć zakup ubezpieczenia na własną rękę, aby polisa była dokładnie taka, jakiej potrzebuje Twoje dziecko.


Nie musisz ubezpieczać dziecka w szkole! Wybierz polisę online i kup NNW w kilka minut

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *