Ochrona naszej rodzina jest dla nas priorytetem. W końcu mamy siebie, aby wzajemnie się wspierać. Z pakietem ubezpieczenia dla całej rodziny nie musisz martwić się o ochronę każdego z osobna. W grupie przecież zawsze raźniej.

Kogo ubezpieczę w pakiecie dla rodziny?

Ubezpieczeniem dla rodziny mogą być objęci małżonkowie, rodzice, dziadkowie, teściowie i dzieci. Wspólnie mogą ubezpieczyć się również partnerzy prowadzący razem gospodarstwo domowe. Formalny związek małżeński nie jest wymagany.

Co jest objęte ochroną?

Wszystko oczywiście zależy od towarzystwa i pakietu, który wybierzesz. W opcji standardowej zwykle znajdziesz zdarzenia takie jak: poważne zachorowanie, trwały uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, zabieg chirurgiczny lub śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego. Otrzymujesz wsparcie każdorazowo, kiedy zdarzenie dotyczy członka rodziny ujętego w umowie.

Ubezpieczenie dla rodzin nie jest typową polisą grupową. Dobierając rozszerzenia, kierujesz się wyłącznie własnymi indywidualnymi potrzebami.

Może marzy Wam się większe mieszkanie lub egzotyczne wakacje i chcecie odłożyć trochę pieniędzy? Niektórzy ubezpieczyciele oferują produkty dla rodzin z opcją ulokowania kapitału. Polisy stają się wówczas produktem oszczędnościowym lub inwestycyjnym.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem polisy uważnie przyjrzyj się OWU czyli ogólnym warunkom ubezpieczenia. Najważniejszym zapisem jest zakres ochrony i suma ubezpieczenia, bo to właśnie one decydują o tym, kiedy trafi do Ciebie finansowe wsparcie i w jakiej wysokości.

W przypadku ubezpieczenia na życie trzeba zdawać sobie sprawę z istnienia karencji czyli okresu, w którym płacimy składki zanim uzyskamy prawo do świadczenia. Przykładowo: Agnieszka spodziewa się potomka. Ponad rok temu kupiła ubezpieczenie na życie i dzięki temu za kilka miesięcy otrzyma wypłatę z tytułu urodzenia się dziecka. W świecie bez karencji każda kobieta w zaawansowanej ciąży zaopatrywałaby się w polisę wraz ze zbliżającym się porodem, a przecież nie na tym polega ubezpieczenie. Ten mechanizm działa, aby polisa zachowała swój charakter usługi ubezpieczeniowej czyli wsparcia w razie wystąpienia jakiejś okoliczności. Okresy karencji różnią się w poszczególnych towarzystwach. W przypadku urodzenia się dziecka okres karencji może wynosić np. 10 miesięcy.

Dlaczego warto?

Ubezpieczenie oczywiście można kupić osobno dla każdego członka rodziny, ale czy trzeba tak sobie zawracać głowę? Pakiet rodzinny to przede wszystkim:

  • Mniejszy koszt:

Ochrona w pakiecie dla kilkuosobowej rodziny jest rzecz jasna tańsza niż osobne produkty ubezpieczeniowe dedykowane każdemu z osobna. Przykładowo: w pakiecie rodzinnym Warty składka w wariancie podstawowy wynosi od 64 zł miesięcznie.

  • Mniej formalności:

Polisę wybierasz raz, a przy tym czytasz tylko jedno OWU. Co miesiąc opłacasz jedną składkę, wystarczy zatem pojedyncze zlecenie przelewu. Nie musisz pamiętać o kilku terminach płatności czy o różnych datach zakończenia ważności polisy.

Ubezpieczenie dla całej rodziny to istotny produkt chroniący wszystkich w sposób ciągły. Nie warto decydować się na przypadkową ofertę, która wydaje się satysfakcjonująca. Pomyśl o porównaniu produktów dostępnych na rynku, jeśli chcesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zadbać o rodzinę.


Dowiedz się więcej o polisie na życie dla rodziny

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *