Wybierasz się na kilkudniowy wyjazd za granicę? Na pewno chcesz wykupić ubezpieczenie podróżne. W podstawowej wersji otrzymasz wsparcie finansowe za koszty leczenia czy transport do Polski. Warto jednak skupić się też na sytuacjach niezwiązanych bezpośrednio z Twoim zdrowiem, czyli np. kiedy zgubisz dokumenty czy będziesz potrzebować tłumacza. Wtedy niezbędne okaże się assistance w podróży.

Czym jest assistance w podróży?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych w ramach polisy podróżnej proponuje assistance. To wsparcie ze strony towarzystwa w momentach kryzysowych. Tego typu rozszerzenie działa w wielu dziedzinach życia i nie chodzi tu tylko o zdrowie. Właśnie dlatego, jest przydatne podczas wyjazdów za granicę – zarówno jeśli wybierasz się wyłącznie na kilka dni, jak i planujesz dłuższą wycieczkę. 

Assistance w podróży – informacje, porady i wsparcie

Każdy ubezpieczyciel ustala własny zakres ochrony, który może zaproponować klientom. Najczęściej assistance w podróży obejmuje wsparcie informacyjne. Oznacza to, że w każdej chwili możesz zadzwonić pod podany wcześniej numer oraz uzyskać pomoc. Przykładowo, jeśli będziesz po raz pierwszy we Włoszech i rozboli Cię ząb, zgłosisz się do towarzystwa ubezpieczeniowego po poradę. Doradca wskaże Ci, gdzie powinieneś się wybrać, aby najszybciej dostać pomoc medyczną. Assistance w podróży pomoże Ci także w momencie utraty bagażu, dokumentu czy pieniędzy. Jeśli zgubisz swoje cenne przedmioty, ubezpieczyciel pomoże Ci je odzyskać.

Wsparcie tłumacza i prawnika w ramach assistance w podróży

Zakres ochrony assistance w podróży może także obejmować pomoc tłumacza oraz wsparcie prawne. Jeśli Twój bagaż zagubi się a Twój lot opóźni, wystarczy, że zadzwonisz do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. W ten sposób, nawet nie znając języka obcego, poradzisz sobie w trudnej sytuacji.

Opieka medyczna oraz transport do kraju

W ramach assistance w podróży możesz także liczyć na pokrycie kosztów poszukiwań oraz ratownictwa. To niezwykle ważny aspekt, szczególnie jeśli wybierasz się na narty czy jesteś miłośnikiem sportów wodnych. W razie konieczności, towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje także transport do kraju. W odróżnieniu od tradycyjnej polisy podróżnej, assistance upoważnia Cię do otrzymania błyskawicznej informacji o lokalizacji placówek medycznych. Dzięki temu, poruszanie się po obcym kraju będzie zdecydowanie prostsze. A co się stanie, jeśli będziesz poszkodowanym w wypadku samochodowym? Assistance w podróży może zapewnić Ci transport pomiędzy placówkami medycznymi oraz zakwaterowanie.

Zalety assistance w podróży

Szeroki zakres wsparcia to nie jedyna zaleta assistance w podróży. Przede wszystkim, każdą pomoc ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego, otrzymasz w języku polskim. To świetne rozwiązanie dla osób, które wybierają się za granicę i nie czują się pewnie, rozmawiając w obcym języku. Co więcej, rozszerzenie działa tylko w wybranym okresie. Nie musisz zatem płacić z góry za czas, w którym nie będziesz z niego korzystać. Polisa turystyczna z assistance w podróży chroni Cię 24 godziny na dobę.

Dlaczego warto postawić na assistance w podróży?

Wiesz już, jak szeroki zakres ochrony ma assistance w podróży. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie Ci wsparcie podczas wyjazdu za granicę. Dodatek działa także w kraju, dlatego weź go pod uwagę, zanim spakujesz walizkę. Rozszerzenie okaże się niezwykle komfortowe, niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, samolotem lub innym środkiem lokomocji. 

Zobacz też jakie dokumenty powinieneś mieć podczas podróży.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *