Zanim będziesz cieszyć się jazdą Twoim nowym samochodem, niezależnie czy pochodzi z salonu czy od poprzedniego właściciela, musisz zadbać o formalności. Najważniejszymi z nich jest rejestracja pojazdu, a także zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zobacz, jak zrobić to sprawnie i uważać na koszty.

Zakup auta używanego – jakie masz opcje?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup samochodu używanego, masz kilka rozwiązań. Pierwszym z nich jest przejęcie polisy od poprzedniego właściciela. Musisz jednak zastanowić się, czy jest to dla Ciebie opłacalne. Towarzystwo ubezpieczeniowe w momencie zmiany właściciela może przekalkulować dotychczasową cenę składki i zmienić ją, bo np. nie masz takich samych zniżek. W takiej sytuacji dużo bardziej korzystne może być podpisanie nowej umowy z inną firmą. Pamiętaj jednak o złożeniu wypowiedzenia, aby ubezpieczenia się nie dublowały. Wystarczy, że skorzystasz z internetowych kalkulatorów, dzięki którym szybko porównasz zakres ochrony i cenę. Dzięki nimi szybko załatwisz formalności i zapłacisz za składkę przez Internet.

Jak wybrać ubezpieczenie dla nowego samochodu?

Podczas zakupu nowego auta, zaleca się korzystanie z szerszych pakietów ubezpieczeniowych, które obejmują nie tylko obowiązkowe OC, ale także AC, Assistance i NNW. Dlaczego to takie istotne? Naprawa samochodu prosto z salonu może być naprawdę kosztowna. Przykładowo, dzięki AC towarzystwo ubezpieczeniowe wyceni szkodę i rozliczy się bezpośrednio z warsztatem lub otrzymasz gotówkę na naprawę pojazdu. Zwróć uwagę czy umowa obejmuje ceny części oryginalnych i zamiennych oraz czy musisz pokryć część kosztów z własnej kieszeni. Dzięki temu, będziesz mógł w łatwy sposób określić czy to opłacalne rozwiązanie.

Zakup pakietu ubezpieczeń w salonie

Jednym z rozwiązań dotyczących ubezpieczenia nowego samochodu jest zakup pakietu dealerskiego. To komfortowe rozwiązanie, ponieważ wszystkie formalności możesz załatwić na miejscu, a następnie cieszyć się swoim nowym pojazdem. Jednak pośpiech może okazać się złym doradcą. Weź pod uwagę, że to gotowe pakiety ubezpieczeń, które nie są elastyczne. Nie masz wpływu na ostateczny kształt oferty, możesz tylko zdecydować się na proponowany pakiet.

Ubezpieczenie nowego samochodu na własną rękę

Zanim jednak wyjedziesz nowym autem z salonu, warto zapoznać się z pakietami oferowanymi przez inne towarzystwa ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie auta kupujesz raz w roku, a oszczędności mogą być duże. Z kalkulatorami online zrobisz to szybko np. za pomocą smartfonu. Będziesz miał wpływ na warunki umowy, a także ostateczną cenę wybranych produktów. Porównanie ofert może okazać się korzystne i zawsze warto spróbować.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *