Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych to podstawa. Nawet jeśli nie planujesz dalekich wyjazdów w góry czy wycieczek za granicę, powinieneś pomyśleć o ochronie siebie oraz najbliższych. Dowiedz się więcej na temat ubezpieczenia NNW, które warto wykupić podczas ferii zimowych. Poznaj konkretne sytuacje, w których przyda Ci się ten rodzaj polisy.

Ubezpieczenie NNW – nie tylko na wyjazd

Zanim zaczniesz cieszyć się ze swojego urlopu lub wyślesz dziecko na świeże powietrze, zastanów się nad ubezpieczeniem NNW. To rodzaj ochrony, który gwarantuje wsparcie finansowe podczas uszczerbku na zdrowia lub ewentualnej śmierci. Ubezpieczenie NNW często proponowane jest przez organizatorów ferii czy nawet półkolonii dla dzieci, jednak warto poszukać polisy na własną rękę. Często gotowe umowy mają ograniczony zakres ochrony, a ich suma ubezpieczenia nie zapewni Ci dostatecznego wsparcia. Kiedy taka polisa Ci się przyda?

Złamanie podczas zabawy na placu zabaw

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko spotyka się z rówieśnikami na placu zabaw, pomimo niskiej temperatury. Wystarczy odrobina śliskiej powierzchni lub niedopatrzenie ze strony malucha, aby przewrócić się i złamać nogę. Jeśli lekarz stwierdzi trwały uszczerbek na zdrowiu, dostaniesz odszkodowanie, dzięki któremu opłacisz np. rehabilitację i leki.

Złamana ręka podczas pobytu na basenie

Planujesz odwiedzić basen ze swoją pociechą? I tam nietrudno o wypadek, szczególnie, że nawierzchnia jest śliska. Jeśli podczas szaleństwa, Twoje dziecko upadnie i złamie sobie rękę, będziesz potrzebować dodatkowego wsparcia finansowego. Ubezpieczenie NNW gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji trwałego uszczerbku na zdrowiu, które możesz przeznaczyć np. na dalszą rehabilitację lub pokryć koszty leczenia.

Jazda na sankach – przyjemna, ale niebezpieczna

Jeśli podczas ferii pojawi się śnieg to na pewno Twoje dziecko będzie chciało wyjść na sanki. Świetna zabawa może jednak okazać się bardzo niebezpieczna, szczególnie, że na niektórych osiedlach nadal organizowane są kuligi. Kiedy podczas jazdy na sankach, Twój maluch upadnie i złamie sobie nogę, nie będziesz musiał ponosić kosztów za leczenie oraz rehabilitację z własnej kieszeni. Wystarczy, że będziesz mieć ubezpieczenie NNW.

Wizyta na lodowisku – czy przyda się NNW?

Ferie w mieście nie mogą odbyć się bez wizyty na lodowisku. Niezależnie od tego czy Twoje dziecko ma doświadczenie czy nie, może dojść do niespodziewanego upadku. Jeśli w jego wyniku dojdzie np. do takiego uszczerbku jak złamany nos, również przyda Ci się ubezpieczenie NNW.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu NNW?

Przede wszystkim, zwróć uwagę na zakres ochrony ubezpieczenia NNW. Warto zaznaczyć, że wysokość odszkodowania zależy od konkretnego przypadku, a szczegóły zawarte są w Ogólnych Warunkach Umowy. Przykładowo, jeśli dokumentacja medyczna wskaże uraz głowy, dostaniesz wyłącznie wskazany w polisie procent od całkowitej sumy ubezpieczenia. A jeśli o niej mowa, zadbaj o to, aby była jak najwyższa. Nawet jeśli spędzasz ferie w domu, zalecamy wybór sumy ubezpieczenia nie niższej niż 30 000 złotych. Poza tym, zwróć uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Najczęściej w przypadku NNW są to sporty ekstremalne. Warto zapoznać się z OWU, aby ewentualnie poszerzyć warunki ochrony.

Dlaczego ważna jest suma ubezpieczenia?

Wspominaliśmy już o tym, że suma ubezpieczenia powinna być jak najwyższa. Dla Ciebie oznacza to w praktyce wyższe odszkodowanie. To szczególnie istotne w polisie NNW, gdzie za uszczerbek na zdrowiu otrzymuje się procent całej kwoty, zawarty w Ogólnych Warunkach Umowy. Przykładowo, jeśli za złamany nos należy się 1% sumy ubezpieczenia, a wynosi ona tylko 10000 złotych, w praktyce otrzymasz 100 złotych.

Sprawdź termin ferii zimowych w Twoim województwie w 2020 roku!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *